Forum Football Arena Strona Główna

"Z pamiętnika starego subiekta - czyli z życia kibica&q

PostWysłany: Śro 18:22, 19 Sie 2009    Temat postu: "Z pamiętnika starego subiekta - czyli z życia kibica&q

"Z pamiętnika starego subiekta - czyli z życia kibica"
09.08.2009

Nadszedł ten dzień w moim życiu, w którym pierwszy raz wyjechałem na mecz swojego ukochanego zespołu. Spakowałem najpotrzebniejsze rzeczy i wyjechałem do Brodnicy, aby dopingować moją CHELSEA w meczu z Mocnym Fullem. Po wejściu na trybunę rozsiadłem się na swoim miejscu i wraz z kolegami z naszego sektora zaczęliśmy ćwiczyć podśpiewki na mecz, który miał sie niedługo rozpocząć. Po pierwszym gwizdku sędziego wyjąłem swój cyfrowy aparat i nie mogąc sie powstrzymać - zrobiłem zdjecie obiektu Fulla, który mi zaimponował.

Już w drugiej minucie meczu "The Blues" zagrozili bramce strzeżonej przez Slavomíra Baudyša, jednak strzał Rudolfa Jungera golkiper wybronił bez trudu. Następny kwadrans oba zespoły się sprawdzały. W 18 minucie zespół prowadzony przez driv1993 zaskoczył naszą obronę niekonwencjonalnym rozegraniem piłki na prawej stronie i Bazyli Żebrowski głową strzelił na 1:0 !!! Kibice gospodarzy z radosci skandowali nazwisko strzelca i skończyli niecałą minutę później. Najlepszy obrońca karnkowskiej drużyny Bonifacy Muszkiet po długim wyrzucie z autu dopadł do piłki przy lewym słupku bramki i strzelił nie do obrony. Mamy 1:1!!!!! Kibicom CHELSEA wróciła wiara w to, iż można wyciągnąć dobry wynik na wyjeździe i zaczęli mocniej dopingować podopiecznych Redmeera.
Bramkarze obu ekip wreszcie mogli chwilę odsapnąć. Gospodarze naciskali coraz bardziej na bramkę Jana Chryzostoma Kozery co niestety dla nas(czytaj kibice CHELSEA) przyniosło skutek w postaci bramki obrońcy Fulla Egona Ćwika z okolicy 11 metra pola karnego gości. Cóż 2:1 dla gospodarza... Jednak to niepowodzenie nie załamało mojego ukochanego klubu i ruszyli do odrabiania strat. Po jednej z akcji bramkarz gospodarzy wybił piłke na rzut rożny. Dochodziła już 27 minuta. Po dosrodkowaniu piłki z rożnego najwyzej do niej wyskoczył nasz niedawno zakupiony napastnik i celną główką zdobył bramkę. Aurel Karabín i 2:2!!!!!! Po tej bramce kibice gospodarzy na długi czas zamilkli i patrzyli na atakujących gosci i zaciekle się broniących gości.
W 30 minucie po jednym ze starć na murawę upadł nasz najbardziej doświadczony obrońca Ondrej Halagačka i niestety jego dalszy udział w meczu nie był mozliwy. Za niego na placu gry pojawił się Bohdan Rożek. Dla Ondreja piłkarze chcieli zdobyć bramkę i dużo czasu przebywali na połowie gospodarzy. Kolejno akcje Rudolfa Jungera, Aurela Karabína, Juliana Masłowskiego i Vlastimila Kubišty nie zmieniły wyniku do konca pierwszej połowy.
Zniecierpliwiony czekałem na rozpoczęcie drugiej części spotkania, aż w końcu sędzia nomen omen bardzo nam znany jako Howard Włebb gwizdkiem rozpoczął "second half". Nie omieszkałem zrobić mu fotki, aby mieć planszę do rzutek.

Drugą połowę piłkarze przyjezdnych zaczęli z wielkim animuszem jednak żadna akcja nie zakończyła się bramką. W 55 minucie kapitan gości Aingeru Plaza ujrzał żółtą kartkę od "Łysego przekupnego". W 60 i 65 minucie na plac gry weszli kolejno Nikifor Sobieraj i Leszek Ignacek zastępując odpowiednio Adama Sobotę oraz Aurela Karabína.
Po naszych skomasowanych atakach nadszedł czas na gospodarzy. Nieustannie oblegali naszą bramkę. W 79 minucie moi idole szli z kontrą, jednak ta zakończyła się na połowie boiska po taktycznym faulu Soběslava Bartoňa, który nie uniknął żółtej kartki. W 80 minucie na trybunach ujrzałem niespodziewanego gościa, który oglądał to spotkanie. Na meczu pojawił się ... Grisza Teamhakker - trener naszej reprezentacji. Sam się zdziwiłem tym co zobaczyłem. Nie odbiegając od meczu Mocny Full atakował dalej. W 83 minucie Bazyli Żebrowski po raz drugi wpakował piłkę do naszej bramki. 3:2!!!!!!. Zamiast komentować tą akcje, wystarczy spojrzeć na wyraz twarzy Griszy.

Po tym golu piłkarze się podłamali i to wykorzystał Nepomucen Muczek tym samym ustalając wynik. 4:2!!!!!!.
Mimo naszej przewagi w całym meczu przegraliśmy, co jest niesprawiedliwym wynikiem. Sport jest sportem i trzeba umieć przegrywać. Teraz ozostaje nam walczyć w następnych spotkaniach i czekać aż Full przyjedzie do Karnkowa. Wtedy zobaczymy kto jest lepszy Smile
Opuszczając stadion z pochyloną w dół głową na głównym holu zobaczyłem trenera naszej reprezentacji rozmawiającym z trenerem naszego zespołu. Żeby choć trochę poprawić sobie nastrój podszedłem zrobić sobie fotkę z nimi

Pozwoliłem sobie również na krótką rozmowę z Griszą. Oto i ona:
Kibic: Witam trenera Smile
Grisza: Witam, witam i o zdrowie pytam(śmiech) Very Happy
Kibic: Jak pan ocenia dzisiejszy mecz i grę zespołu CHELSEA?
Grisza: Jeśli chodzi o mecz, myślę że taktyka była dobrze przemyślana. Przeciwnik był dość ciężki, a mecz rozgrywany na jego stadionie, więc sukcesem byłoby zdobycie choć punktu. Zespół Mocny Full miał dużo większą siłę ataku, więc mimo mniejszej liczby sytuacji, strzelił więcej bramek. Miał za to małą siłę pomocy i myślę, że warto byłoby to wykorzystać. Zwiększając siłę pomocy, zwiększyłby posiadanie i liczbę sytuacji, a przez to szanse na strzelenie bramki. Poza tym, zamiast grać z kontry, można byłoby spróbować zagrać pressingiem, przez to zwiększyć siłę obrony oraz zmniejszyć szanse na stracenie bramki.
Kibic: Czy zmiany miały kluczowy wpływ na to co działo się na boisku i czy trener popełnił jakieś błędy taktyczne?
Grisza: Myślę, że kluczowym momentem meczu była zmiana. Po wejściu na boisko nowych zawodników, drużyna gospodarza zaczęła dominować (moge się tylko domyślać że Nikifor Sobieraj miał dużo mniej kreatywności niż Adam Sobota, przez to spadło posiadanie gości i liczba sytuacji) i udało im się w końcówce wykorzystać 2 sytuacje ::M
Kibic: Patrząc na całą kadrę zespołu jak pan ocenia nasze szanse na V-ligowych boiskach?
Grisza: Co do szans... myślę że zespół jest dobrze przygotowany do walki w 5 lidze, a przy odrobinie szczęścia będzie walczył o wyższe pozycje. Posiada na każdej pozycji młodego zawodnika, którzy przy dobrym treningu będą już niedługo stanowić o sile drużyny ::M
Kibic: Dziękuję trenerze za kilka minut poswięconych na rozmowę ze mną Razz
Grisza: Proszę bardzo. Zawsze z przyjemnością mogę rozmawiać o spotkaniach. Taka praca Smile

Załączniki ze zdjęciami:

Pozostawiam to waszej ocenie Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 18:26, 19 Sie 2009, w całości zmieniany 2 razy

PostWysłany: Śro 18:36, 19 Sie 2009    Temat postu:

Pomysł - 5; dość oryginalny zamysł przedstawienia relacji z trybun z perspektywy kibica
Wykonanie - 5; dobre poparcie zdjęciami, ładna szata graficzna
Poprawność - 6; bez zarzutu, zero ortów, przyzwoita stylistyka
Wrażenia ogólne - 6; człowieku,Grisza jako Don Leo i Howard Włebb wymietli ! ryknąłem ze śmiechu jak zobaczyłem pod zdjęciem Leo podpis o Griszy Very Happy

Pierwsza praca w tym konkursie, która zawiera w sobie jakąś dozę humoru. I za to ogromny plus.

PostWysłany: Śro 18:39, 19 Sie 2009    Temat postu:

Dzieki Wilqu za te ostatnie słowa. Smile A co do wywiadu na koniec to są to prawdziwe słowa Griszy Razz

PostWysłany: Śro 18:43, 19 Sie 2009    Temat postu:

EKHEMMMM... Komentarze w oddzielnym temacie Razz

PostWysłany: Śro 19:10, 19 Sie 2009    Temat postu:

Pomysł 6 - heh, ciekawie to wymyślił, a ten Grisza Teamhakker rządzi Smile
Wykonanie: 5 - ładnie Smile są zdjęcia , jest ciekawa treść
Poprawność 6 - do niczego nie można się przyczepić
Wrażenie ogólne 6 - bardzo ale to bardzo fajna praca, wplecione trochę humoru, aż miło się czytało Smile

PostWysłany: Śro 21:07, 19 Sie 2009    Temat postu:

Pomysł 6 - za wplecenie w reportaż ciekawych osób, i niezapomnianego sędziego Razz